چیدمان محیط کاری

نکات کلیدی بیشتر (تم و صفحه ی کاری فتوشاپ)

در بخش های قبلی با محیط کاری فتوشاپ آشنا شدید و نحوه ایجاد تغییرات در پنل ها را یاد گرفتید.

اما در این قسمت میخواهم تنظیمات و نکات کلیدی بیشتری را در رابطه با صفحه کاری و تم فتوشاپ به شما اموزش بدهم.


تغییر تم کلی نرم افزار فتوشاپ

 برای تغییر تم کلی نرم افزار فتوشاپ باید وارد پنجره Preferences  بشوید که با استفاده از کلید  Ctrl+K  میتوانید ان را باز کنید و یا اینکه وارد سربرگ  Edit بشوید و بعد بر روی گزینه Preferences  کلیک کرده و بعد بر روی General کلیک کنید.

بعد از باز شدن پنجره ی Preferences  در قسمت Interface  می توانید رنگ تم اصلی را تغییر بدهید. البته بهتر است تم فتوشاپ تیره باشد تا چشمتان کمتر اذیت بشود.


تغییر رنگ محیط اطراف پروژه باز شده

اما اگر پروژه ای را  باز کرده باشید و بخواهید رنگ اطراف صفحه کاری را تغییر بدهید فقط کافیست روی قسمت خالی صفحه کاری راست کلیک کنید و رنگ  رو تغییر بدهید. (مشابه تصویر زیر)

البته تغییر رنگ محیط اطراف پروژه های باز شده می توانید در همان قسمت Interface    با استفاده از گزینه Standard screen mode  در پنجره Preferences  هم انجام بدهید.

مکان تنظیمات در تصویر زیر مشخص شده است.

 


 

این مطالب کاربردی را از دست ندهید: 

 


تنظیم سایز آیکن ها و متن تم فتوشاپ

باتوجه به Resolution مانیتورشما شاید اندازه Icon ها و متن ها کوچک باشد و نیاز داشته باشید منوها و متن ها را بزرگتر کنید.

برای تغییر سایز فونت منوها هم میتوانید در همین پنجره اقدام کنید و با استفاده از گزینه UI Font Size اندازه فونت ها را بزرگتر و یا کوچکتر کنید.


نکته ای که اینجا حائز اهمیت است این است که ,تنظیمات بخش Appearance به صورت آنی اتفاق می افتد اما تنطیمات بخش Text خیر به همین دلیل بعد از تغییر تنظیمات در بخش Text باید فتوشاپ را ببندید و مجددا باز کنید تا تنظیمات اعمال بشوند.


اما برای استفاده بهینه تر از فضای کاری با فشردن کلید Tab برروی صفحه کیبورد خود، میتوانید پنل ها و ابزارها را به صورت موقت محو کنید و برگردانید.


در صورت فشردن کلید Tab با حرکت موس به سمت چپ و راست, پنل ها و ابزارها ظاهر میشوند.

مجددا کلید Tab رو میفشارم تا به حالت اولیه برگردد.

با فشردن کلید Shift+Tab فقط میتوانید پنل های سمت راست را محو کنید و مجدد ظاهر کنید وبه همان ترتیب قبلی (مانند فشردن کلید تب) از آن استفاده کنید.


اما در صفحه ی بعدی :

تکنیک های ذخیره سازی و مفاهیم ناگفته در مورد تصاویر را به شما اموزش خواهم داد.این مقاله اموزشی بخش کوچکی از بسته اموزشی پادشاهان فتوشاپ ۲۰۱۸ می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی تصویر کلیک کنید.

کانال آموزش اتوکد

tutorial