پاورپوینت پروژه مرمت خانه توکلی

پروژه مرمت خانه توکلی  ( اطلاعات کامل همراه پاورپوینت)

پاورپوینت پروژه مرمت خانه توکلی

این عمارت معروف به بنا آقای کشمشیان بوده که در دوره قاجار به سال ۱۲۲۱ توسط اسحاق خان قرایی احداث شده است .بنابراین دوره های تاریخی این بنا شامل دوره قاجار، پهلوی اول ، پهلوی دوم ، و دوره انقلاب اسلامی می باشد.

این بنا تا دوره پهلوی اول عملکرد خود را به عنوان محل سکونت آقای کشمشیان که یکی از تجار معروف مشهد بوده است  . به دلیل فوت آقای کشمشیان در سالهای بعد این خانه توسط آقای توکلی در حدود ۳۵ سال پیش خریداری می گردد که آقای توکلی تا ۱۵ سال پیش در آن سکونت داشته اند و بعد از آن متروکه گردیده بود .

اما با توجه به تصرف شهرداری مشهد تصمیم به مرمت ان گرفته است که در حال حاضر در حال مرمت می باشد و در آینده ( بعد از مرمت ) آن به محل فروش صنایع دستی و یا سازمان گردشگری تبدیل خواهد شد .

معمار این بنا نا مشخص می باشد . 

از معماري ساختمان های مسکونی چنين بر مي آيد كه اساس معماري ايران مانند ساير بناها تابع شيوه سنت وسبك رايج زمان بوده است.به اين ترتيب مي توان پنداشت كه بناهای مسکونی پيش از اسلام نيز تابع شيوه معماري زمان خود است ولي شيوه معماري ؛محل ومنطقه،مصالح ساختماني و موقعيت جغرافيايي نقش موثري در ايجاد بناها داشته است.براي شناخت وتفكيك دوره ها وسبك هاي معماري آن در درجه اول نياز به شناخت عناصر اصلي بناها داشته و در مراحل بعدي ملحقات و عناصر تشكيل دهنده فرعي كه برحسب نيازها زمان ومكان واجتماعي به آن اضافه شده ميتوان كمك موثري براي اين شناخت باشد.

 

این بخش را از دست ندهید: پروژه پاورپوینت خانه اکبرزاده مربوط به دوره قاجار در مشهد

 

فهرست اطلاعات فایل پاورپوینت

 

  • مقدمه و چکیده اطلاعات
  • مطالعه و شناخت اولیه
  • شناخت کلی بنا مطالعات
  • آسیب شناسی و مرمت
  • معرفی چند طرح کاربردی

 

ادامه مطالب …

 

همین  الان  می توانید فقط  با  وارد  کردن  ایمیل  خود  و  یا  ثبت نام  در  وب سایت  ما، فایل پاورپوینت کامل خانه توکلی را رایگان دانلود کنید:

 

دانلود مستقیم