پاورپوینت مرمت خانه اکبرزاده

پروژه مرمت خانه اکبرزاده در مشهد ( اطلاعات کامل همراه پاورپوینت)

پاورپوینت مرمت خانه اکبرزاده

خانه اکبرزاده مربوط به دوره قاجار می باشد که  در مشهد، خیابان آزادی، کوچه ساسان، پلاک ۴۹ واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۸۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. 

 

ویزگی بنا شامل حاشیه کاریهای معرق اجر کاری و کاشی کاریهای خورشیدی همراه با تلفیق رنگ ها وطرح ها وآجر کاری های تزیینی ابچکانی با رنگهای فیروزه ای وناودانی تزیینی زیبا و درب ورودی چوبی مزین به کتیبه ماشاا… با اجر کاری های خفته و راسته از جمله تزیینات و ویژگیهای زیبای این بنا  به شمار میرود .

این بنا در مالکیت آقای غلام حسین اکبرزاده است که در حال حاضر خالی از سکنه و در مالکیت وراث است. اما در بنای فوق پس از ورود و رسیدن به یک فضای ورودی با دهانه چهار متر که در واقع فضای تقسیم می باشد و در سمت است بعد از گذشتن از یک درب  وارد حیاط خلوت شده

 که به وسیله پلکان دسترسی به تراس و اتاقهای طبقه اول میرسد. در سمت چپ درب ورود به نشیمن خصوصی رسیده که به وسیله پله های به پذیرایی که دارای طاقنماهای حاشیه کاری شده معرق می باشد  کلیه اتاق ها امکان دسترسی به یکدیگر با سیرکولاسیون منظم را دارند بنا شامل سه اتاق تو در تو  در طبقه پایین و چهار اتاق در طبقه بالا می باشد. 

کاربری فضا از گذشته تا کنون مسکونی بوده است.

 

این مطلب را از دست ندهید: پاورپوینت خانه باغ چهاربرج توس در ۲۵ کیلومتری شمال غرب مشهد

 

فهرست اطلاعات فایل پاورپوینت

 

  • شناخت استان و مطالعات اولیه
  • معرفی بنا و نقشه ها
  • تجزیه و تحلیل بنا 
  • مدارک بنا 
  • آسیب شناسی و مرمت

 

ادامه مطالب …

 

همین  الان  می توانید فقط  با  وارد  کردن  ایمیل  خود  و  یا  ثبت نام  در  وب سایت  ما، فایل پاورپوینت کامل خانه اکبرزاده را رایگان دانلود کنید:

 

دانلود مستقیم