سومین زیر مجموعه: Save Custom UI Scheme

با کلیک کردن بر روی این گزینه، پنجره ای به همین نام باز می شود  که به شما این امکان را می دهید تغییراتی که در تم تری دی مکس داده اید را ذخیره کنید و بتوانید آن را به یک سیستم دیگر انتقال دهید و از آن استفاده کنید.


چهارمین زیر مجموعه: Revert to Startup Layout

اگر تغییراتی در مکان منوهای تری دی مکس ایجاد کرده باشید، می توانید با کلیک کردن بر روی این دستور به حالت پیشفرض تری دی مکس برگردید.


پنجمین زیر مجموعه: Lock UI Layout

با کلیک کردن بر روی این دستور، دیگر امکان جابه جا کردن منوها در تری دی مکس را نخواهید داشت. کلید میانبر این دستور ALT+0 می باشد.


 

این مطالب را از دست ندهید:

 


ششمین زیر مجموعه: SHOW UI

با کلیک کردن بر روی این گزینه زیر مجموعه ای باز می شود که به شما این امکان را می دهد که کاربردی ترین منوهای تری دی مکس را فعال یا غیر فعال کنید.

  • قبلا کاربرد این گزینه ها را در بخش آشنایی با صفحه ی کاری گفته ام.
  • چون تمرکز ما بر صنعت ساختمان است، بهتر است گزینه ی Show Command Panel و Show Main Toolbar و Show Ribbon را فعال کنید.

هفتمین زیر مجموعه: Customize UI and Defaults Switcher  

با کلیک کردن بر روی این گزینه پنجره ی برای شما باز می شود که می توانید تم رنگی تری دی مکس ( کادر سمت راست) و تم ماده ی اولیه متریال ها را در پنجره ی متریال(کادر سمت چپ) تغییر دهید.


هشتمین زیر مجموعه: Configure User Path  

با کلیک کردن بر روی این گزینه، پنجره ای به همین نام باز می شود که به شما این امکان را می دهد که بتوانید مسیرهای ناشناخته به تری دی مکس را بشناسانید.


نهمین زیر مجموعه: Configure System Path  

با کلیک کردن بر روی این گزینه پنجره ای باز می شود که به شما این امکان را می دهد به توانید مسیر پوشه های کاربردی و مورد نیاز تری دی مکس را تغییر و اضافه و تعیین کنید.این مقاله اموزشی بخش کوچکی از بسته اموزشی پادشاهان تری دی مکس ۲۰۱۸ می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی تصویر کلیک کنید.

کانال آموزش اتوکد

tutorial