ایجاد سند جدید در فتوشاپ

بعد از اشنایی کامل با محیط کاری یا همون workspace درفتوشاپ شما باید یاد بگیرید که چطور یک پروژه را باز کنید و ان را ذخیره کنید.فتوشاپ این امکان را به شما میدهد تا بتوانید تصاویر جدید خلق کنید و یابرروی پروژه های قبلی تغییرات انجام بدهید.


بازکردن پروژه و تصاویر در فتوشاپ

اگر شما برروی قسمت خالی صفحه کاری دابل کلیک کنید پنجره Open برای شما باز میشود که میتوانید از طریق این پنجره تصاویر مورد نظر و یا پروژه های مورد نظرتون رو درون فتوشاپ Load (باز) کنید.


علاوه بر روش گفته شده، میتوانید وارد سربرگ فایل بشوید و برروی گزینه Open کلیک کنید و یاکلید میانبر Ctrl+O را بفشارید تا پنجره Open برای شما باز شود تا بتوانید، یک تصویر یا پروژه ی دیگری را باز کنید که آن هم به عنوان یکTab ثابت دوم وارد فتوشاپ میشود.


همینطور که مشاهده میکنید بعد از انتخاب تصویر و یا پروژه مد نظر، آن به عنوان یک Tab ثابت(سربرگ) درون فتوشاپ باز می شود که میتوانید ان را با درگ کردن(کشیدن) به وسط صفحه به حالت شناور تبدیل کنید.


باکلیک بر روی علامت ضربدر بر روی Tab  مبتوانید پروژه یا تصویر موردنظرتان را ببندید و یا اینکه میتوانید وارد سربرگ File شوید وگزینه ی Close را انتخاب کنید و یا با استفاده از کلید میانبر Ctrl+W تصویر را ببندید.


 

این مطالب مهم را از دست ندهید:

 


ایجاد یک پروژه (سند) خام در فتوشاپ

برای ایجاد یک پروژه خام و با یک تصویر خام با ابعاد و اندازه ی دلخواه بایستی وارد سربرگ File شوید و بر  روی گزینه New کلیک کنید.


برای ایجاد این File خام و باز کردن پنجره New میتوانید از کلید میانبر Ctrl+N هم استفاده کنید.


با این کار پنجره New باز میشود که شامل تنظیماتی است که با آن میتوانید ابعاد تصویر, رنگ فایل و… تنظیم کنید که با این تنظیمات دربخش مبانی به تدریج اشنا میشویم.(تصویر پنجره NEW)


تنظیمات درون پنجره ی New Document (حالت قدیمی)

Name:

در این بخش میتوانید یک نام را برای این سند یا فایل خامتون انتخاب کنید.

Documents:

در این بخش می توانید نوع استاندارد سند یا همان کاغذتان را مشخص کنید که با انتخاب هرکدام از استانداردهای موجود در این قسمت، یک تعداد سایز کاغذ، به شما خواهد داد.

اما میتوانید ابعاد دلخواهتان را با واحد های مورد نظر در قسمت Width و Height تعریف کنید.

 

بعد از کلیک تعیین اندازه و کلیلک برروی گزینه Ok یک سند کاملا خالی برای شما باز میشود که میتوانید به این سند انواع لایه ها و تصاویر را اضافه کنید.

مجددا Ctrl+N را می فشارم تا پنجره New باز شود حالت پنجره New در فتوشاپ های ورژن قدیمی تر مانند تصاویر صفحه ی قبل می باشد اما حالت پیش فرض در اخرین ورژن فتوشاپ مثل همین ورژنی که من استفاده میکنم یعنی CC2018 به یک شکل دیگر می باشد.

یعنی این حالت!!!

برای فعالسازی حالت پیشفرض پنجره NEW فقط کافیه کلید میانبر Ctrl+K را اجراکنید ودر بخش General گزینه ی Use Legacy New Document Interface رافعال کنید.

با فعال کردن این گزینه حالت قدیمی فعال میشود و با غیرفعال کردن ان حالت جدید پنجره New فعال میشود. فرق عمده حالت قدیمی با حالت جدید در نوع چیدمان , دسته بندی اسناد یا همان ابعاد استاندارد پروژه ها است.

خب در ادامه به معرفی تنظیمات در حالت جدید پنجره New می پردازیم.


تنظیمات درون پنجره ی New Document (حالت جدید)

Recent:در این بخش بخش اخرین ابعاد پروژه های استفاده شده قرار دارد و در بخش Save ابعادهای ذخیره شده توسط خودتان را مشاهده خواهید کرد.

Photo: در این بخش ابعاد استاندارد تصاویر را مشاهده می کنید.

Print :در این بخش بخش ابعادهای استاندارد دستگاه های پرینتر را مشاهده می کنید مثل A3 و A4 و…

Art &Illustration: در این بخش ابعاد استاندارد تصاویر گرافیکی وجود دارد.

Web: در این بخش ابعاد استاندارد برای تصاویر فضای دیجیتالی قرار گرفته است.

Mobile: در این بخش ابعاد باتوجه به صفحه کاری موبایل ها تنظیم شده اند.

Film & Video: در این بخش ابعاد استاندارد فیلم و ویدیوهای انیمیشن های دوبعدی قرار گرفته است.


نکته:

البته دراین پنجره هم میتوانید نام سند را تغییر بدهید و یا ابعاد و اندازه دلخواهتان را وارد کنید و بعد بر روی گزینه Create کلیک کنید تا سند ایجاد شود.


 

تا اینجا به صورت کامل استانداردهای کاغذ را گفتم اما همینطور که مشاهده می کنید در این پنجره گزینه های Resolution ,Color Mode ,Background وجود دارد.

Resolution تعداد پیکسل هایی است که در هر اینچ وجود دارد.

در جلسه اینده به صورت کامل با مفاهیم Pixel و Resolutionو Color Mode و Background Content اشنا خواهیم شد.


فیلم اموزشی مطالب بالا(این فیلم را ذخیره کنید)


این مقاله اموزشی بخش کوچکی از بسته اموزشی پادشاهان فتوشاپ ۲۰۱۸ می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی تصویر کلیک کنید.

کانال آموزش اتوکد

tutorial